Ofte stilte spørsmål

 

Når er det ankomst og avreise? +

Ankomst er vanligvis mandag mellom kl. 10.30–12.00, og avreise skjer fredag formiddag rundt kl. 11.00 etter naturstien. Eventuelle endringer avtales direkte med leirskolen.

Hva skal jeg pakke? +

Se pakkelisten her. Husk å merke alt med navn, og la elevene delta i pakkingen slik at de vet hva som er med.

Hvor mye kan elevene ha med i lommepenger? +

Vi anbefaler maks 300 kroner. Det er kiosk på Evjetun, og elever kan kjøpe suvenirer

Er det puter og dyner til alle? +

Ja, det finnes dyner og puter til alle elever. Husk å ta med dynetrekk, laken og putevar.

Hva gjør jeg hvis jeg har allergier eller spesielle behov? +

Gi beskjed til skolen i forkant, slik at vi får informasjon om allergier og funksjonsnedsettelser. Vi tilpasser måltider og aktiviteter etter behov.

Er det lov å ha med mobiltelefon på leirskole? +

Nei, mobiltelefoner er som hovedregel ikke tillatt. Kontaktlærer har kontakt med foresatte ved behov, og eventuelle unntak avtales med kontaktlærer på forhånd.

Noen ganger arrangeres uteovernatting ved gode værforhold, men dette avtales med lærerne og leirskolen i forkant  

Har dere vaskemaskin for elever? +

Vi har vaskemaskin tilgjengelig for lærere ved behov, men ikke for daglig bruk av elever.

Hva skjer med gjenglemt tøy og utstyr? +

Gjenglemt tøy samles opp og oppbevares i noen uker etter oppholdet. Skolen kan kontakte oss for å hente igjen ting.

Hva gjør jeg om jeg ikke har ski og skal på vinterleirskole? +

Vi oppfordrer til å låne lokalt av BUA https://www.bua.no/ Leirskolen har enkelte sett med ski og skisko til utlån. Ta kontakt på forhånd.

Powered by Cornerstone